magazin
Dettre Gábor rendező tizenhárom év kihagyás után, jobbára elsőfilmesekkel dolgozik a Molnár Piroska és Vilmányi Benett főszereplésével készülő…
továbbhír
Messze felülmúlta az alkotók várakozásait a Csendes éj közösségi kampánya, Dettre Gábor karácsonyi filmjére végül 128 támogató mondott igent. A…
továbbhír
2023 első sikeres Brancs kampányához járultak hozzá a Csendes éj támogatói: ezidáig 99 filmrajongó döntött úgy, hogy segédkezik egy szívmelengető…
továbbhír
Elindult Dettre Gábor Csendes éj című karácsonyi filmjének közösségi finanszírozási kampánya a Brancson. Bárki neve felkerülhet a stáblistára, aki…
továbbmagazin
A tavalyi debütálás után idén folytatódik a Ráday Filmes és Folyóirat Fesztivál. A Budapest Sohójává fejleszteni kívánt sétálóutcában idén egy…
továbbmagazin
Válasz Bikácsy Gergelynek egy Népszabadságban megjelent cikkére (és egy kissé Stőhr Lóránt filmhu-béli írására).A Filmszövetség nemrégiben tartott…
továbbmagazin
Dettre Gábor – a Felhő a Gangesz felett után – Kertész Ákos (többek között a Sikátor, a Makra, a Zakariás alkotója) A gyűlölet ára című regényének…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié